Прес-реліз   

Дослідницька компанія «Ю.С.С.» на замовлення громадської організації «Громадські права!» провела опитування в Сумській міській об’єднаній територіальній громаді з метою вивчення електоральної ситуації у вказаній ОТГ в зв’язку з місцевими виборами 2020 року.

Терміни проведення польового етапу опитування – з 10 по 14 вересня 2020 року.

Об’єкт опитування – зареєстровані жителі м. Суми та сіл Сумської міської об’єднаної територіальної громади віком від 18 років з урахуванням їх статі, віку та місця реєстрації в межах ОТГ.

Метод опитування – особисте стандартизоване маршрутизоване інтерв’ю.

Вибірка – двоступенева, з квотним відбором на останньому етапі, репрезентативна для дорослого населення Сумської міської ОТГ.

Обсяг вибірки – 1000 респондентів (в тому числі: м. Суми – 963 респонденти, села Сумської міської ОТГ – 37 респондентів).

Статистична похибка репрезентативності частки ознаки з довірчою ймовірністю 0,95 (для даних по Сумській міській ОТГ в цілому) не перевищує:

• 3,1% – для даних, близьких до 50%;

• 2,7% – для даних, близьких до 25% і 75%;

• 2,2% – для даних, близьких до 15% і 85%;

• 1,8% – для даних, близьких до 10% і 90%;

• 1,4% – для даних, близьких до 5% і 95%.

 

РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ

   1. Більшість жителів Сумської ОТГ в цілому задоволені тим як розвивається їхнє місто – майже дві третини опитаних вважають, що Суми розвиваються в правильному напрямку (з них 45,3% вважають, що їхнє місто розвивається безумовно в правильному напрямку, а 20,8% – скоріше в правильному напрямку).

   Не задоволені напрямком розвитку свого міста 22,5% опитаних мешканців Сумської ОТГ. З них 8,0% – вважають, що їхнє місто розвивається скоріше в неправильному напрямку, а 14,5% – що воно розвивається безумовно в неправильному напрямку.

 1 table

 

   2. Понад половина (51,6%) опитаних мешканців Сумської ОТГ вважають, що за час перебування на посаді теперішнього Сумського міського голови Олександра Лисенка ситуація в місті покращилась. Приблизно вдвічі менше опитаних (24,8%) вважають, що за час перебування Олександр Лисенка на посаді Сумського міського голови ситуація в місті погіршилась, а 20,5% – вважають, що за цей час ситуація в Сумах в цілому не змінилася в кращу чи гіршу сторону.

 2 table

   3. Більшість опитаних мешканців Сумської ОТГ мають намір взяти участь у голосуванні на місцевих виборах, які відбудуться у жовтні 2020 року. 60,6% респондентів відповіли що безумовно візьмуть участь у голосуванні на виборах Сумського міського голови та депутатів Сумської міської та обласної рад, а 17,1% опитаних відповіли, що скоріше за все візьмуть участь у голосуванні на цих виборах. Не планують приходити на виборчі дільниці в день місцевих виборів (безумовно або скоріше за все) 17,7% опитаних.

 3 table

   4. Результати опитування показують, що за півтора місяця до дня голосування на місцевих виборах 2020 року лідером електоральних симпатій мешканців Сумської ОТГ є діючий мер міста Олександр Лисенко (партія «ВО «Батьківщина»). За нього проголосували б, якби вибори відбувалися в середині вересня 2020 року, 35,6% від усіх опитаних або 43,5% від опитаних, які планують піти на вибори і які визначилися зі своїм вибором.

   Інші кандидати на посаду Сумського міського голови помітно відстають за рівнем підтримки від лідера електоральних симпатій жителів міста. Зокрема, за Юрія Чмиря (самовисування) проголосували б 11,6% від усіх опитаних (або 14,2% від тих, хто піде на вибори і визначився зі своїм вибором), за Тетяну Рябуху (партія «Слуга народу») – відповідно 8,1% і 9,9% опитаних, за Вадима Акпєрова (партія «Європейська Солідарність») – відповідно 7,5% і 9,1% опитаних.

   Необхідно відзначити, що більшість опитаних мешканців Сумської ОТГ вже визначилися з кандидатом на посаду міського голови, якого вони планують підтримати, – лише 8,0% респондентів відповіли, що вони ще не знають, за кого із запропонованого переліку кандидатів проголосують.

 4 table

   5. Серед основних кандидатів на посаду Сумського міського голови, найвищий антирейтинг має Олександр Соколов (партія «Опозиційна платформа – За життя») – за вказаного кандидата не проголосували б за жодних умов найбільше респондентів (25,7%). Друге місце в мерському антирейтингу Сумської ОТГ займає Юрій Чмирь (самовисування) (за нього за жодних умов не проголосували б 18,4% респондентів), а третє місце – Вадим Акпєров (партія «Європейська Солідарність») (16,0% респондентів).

   В інших лідерів електоральної підтримки на виборах Сумського міського голови антирейтинг значно нижчий. Зокрема, за Олександра Лисенка (партія «ВО «Батьківщина») за жодних умов не проголосували б тільки 9,4% опитаних, а за Тетяну Рябуху (партія «Слуга народу») – тільки 7,4% опитаних.

 5 table

    6. Переважна більшість опитаних мешканців Сумської ОТГ (59,1%) вважають, що на виборах Сумського міського голови, які відбудуться у жовтні 2020 року, переможе діючий мер міста Олександр Лисенко. У перемогу будь-якого іншого кандидата вірять значно менше опитаних. Зокрема, 12,2% респондентів вважають, що на виборах Сумського міського голови переможе Юрій Чмирь, 7,8% – вважають, що на цих виборах переможе Тетяна Рябуха, а 6,5% – вважають, що на цих виборах переможе Вадим Акпєров.

 6 table

    7. Станом на середину вересня 2020 року лідером електоральних симпатій мешканців Сумської ОТГ на виборах депутатів Сумської міської ради є партія «ВО «Батьківщина» (лідер виборчого списку – Олександр Лисенко). За вказану партію мають намір віддати свій голос 20,5% від усіх опитаних або 25,7% серед тих, хто планує піти на вибори і вже визначився зі своїм вибором. Друге місце в електоральному рейтингу політичних партій на виборах депутатів Сумської міської ради займає партія «Слуга народу» (лідер виборчого списку – Тетяна Рябуха) (16,3% від усіх опитаних або 20,4% від тих, хто піде на вибори і визначився зі своїм вибором), а третє місце – партія «Опозиційна платформа – За життя» (лідер виборчого списку – Олександр Соколов) (відповідно 10,5% і 13,2%).

    Високі шанси на проходження до Сумської міської ради мають партія «За майбутнє» (Володимир Лободін) (8,4% від усіх опитаних або 10,5% від тих, хто піде на вибори і визначився зі своїм вибором) та партія «Європейська Солідарність» (Вадим Акпєров) (відповідно 7,2% і 9,0%). На межі подолання прохідного бар’єру перебуває партія «Сила і честь» (Ірина Купрейчик) (4,8% від усіх опитаних і 6,0% від тих, хто піде на вибори і визначився зі своїм вибором).

 7 table

 

Прес-служба Дослідницької компанії «Ю.С.С.»

тел. (063) 322-00-90

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

16.09.2020