«Електоральна ситуація в Івано-Франківську напередодні другого туру виборів міського голови»

Дослідницька компанія «Ю.С.С.» на замовлення клієнта провела опитування громадської думки в Івано-Франківську з метою вивчення електоральної ситуації в місті напередодні другого туру виборів Івано-Франківського міського голови. Терміни проведення польового етапу дослідження – з 4 по 8 листопада 2015 року. Методом особистого інтерв’ю (face-to-face) було опитано 1000 респондентів – постійних мешканців Івано-Франківська віком від 18 років, з урахуванням їх статі та віку.

Статистична похибка вибірки (з довірчою ймовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 3,1% для показників, близьких до 50%; 2,7% – для показників, близьких до 25%; 1,9% – для показників, близьких до 10%; 1,4% – для показників, близьких до 5%.

1. Як показують результати дослідження, більша частина опитаних мешканців Івано-Франківська в цілому готова взяти участь у голосуванні в другому турі виборів міського голови. Зокрема, 41,8% опитаних безумовно готові прийти на виборчі дільниці в день проведення другого туру виборів міського голови, а 20,6% – скоріше за все візьмуть участь у голосуванні. Не планують брати участі в голосуванні у другому турі виборів Івано-Франківського міського голови 29,8% опитаних (в тому числі, 13,2% – скоріше за все, а 16,6% – безумовно).

«Чи плануєте Ви взяти участь в голосуванні у другому турі виборів

Івано-Франківського міського голови, який відбудеться 15 листопада 2015 року?»

(% до всіх опитаних, які відповіли на запитання)

Безумовно так

41,8

Скоріше так

20,6

Скоріше ні

13,2

Безумовно ні

16,6

Важко відповісти 

7,8

 

 pic-if1
 
 

2. Згідно з результатами опитування, якби другий тур виборів Івано-Франківського міського голови проходив на початку листопада 2015 року, перемогу у виборах отримав би кандидат від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Насалик. За вказаного кандидата мають намір проголосувати у другому турі виборів 43,1% опитаних мешканців Івано-Франківська. За кандидата від партії ВО «Свобода» Руслана Марцінківа у другому турі виборів Івано-Франківського міського голови планують проголосувати 30,3% опитаних мешканців міста. 7,7% опитаних ще не визначилися, за кого з учасників другого туру виборів вони проголосують, а 2,1% опитаних мають намір зіпсувати виборчий бюлетень.

«Якби другий тур виборів Івано-Франківського міського голови

відбувався найближчої неділі, за кого з кандидатів Ви б проголосували?»

(% до всіх опитаних, які відповіли на запитання)

Ігор Насалик  («Блок Петра Порошенка «Солiдарнiсть»)

43,1

Руслан Марцiнкiв (ВО «Свобода»)

30,3

Зіпсував би бюлетень

2,1

Не брав би участі у голосуванні

16,8

Важко відповісти

7,7

 

pic-if2

 

 

3. Як свідчать результати опитування, серед учасників другого туру виборів Івано-Франківського міського голови вищий антирейтинг (частку респондентів, які не проголосують за вказаного кандидата за жодних умов) має Руслан Марцінків – більше половини опитаних (53,6%) не проголосували б за цього кандидата за жодних умов. Антирейтинг Ігоря Насалика, згідно з результатами опитування, є значно нижчим – за жодних обставин за цього кандидата не проголосувало б 25,3% опитаних. 7,7% опитаних мешканців Івано-Франківська відповіли, що серед учасників другого туру виборів міського голови немає таких, за яких вони б не проголосували за жодних умов (тобто вони могли б проголосувати і за Руслана Марцінківа, і за Ігоря Насалика), а 18,2% опитаних не змогли визначитися із відповіддю на вказане запитання.

«За кого з кандидатів, які будуть брати участь у другому турі виборів

Івано-Франківського міського голови, Ви не проголосували б за жодних умов?»

(% до всіх опитаних, які відповіли на запитання;

у запитанні допускалося кілька варіантів відповіді)

Руслан Марцiнкiв (ВО «Свобода»)

53,6

Ігор Насалик («Блок Петра Порошенка «Солiдарнiсть»)

25,3

Серед цих кандидатів немає таких,

за яких я не проголосував би за жодних умов

7,7

Важко відповісти

18,2

 

pic-if3