Біловол: «Якщо Насіров зникне, то його застава це просто цирк»
«Законна дія (стосовно розміру застави затриманого, а потім звільненого під заставу голови ДФС Роману Насірову) була виконана в повному законному обсязі, що більшу заставу навряд чи можна було призначити, враховуючи обставини ті які були, - зазначив під час ефіру Espreso.TV політичний аналітик, заступник директора
дослідницької компанії «USSResearch» ОлексійБіловол, - тому що якщо, якби було зазначено, що він (Насіров. Прим ред..)  вкрав два мільярди, тоді можна було вимагати більшу заставу. А так, зважаючи що матеріалах справи було зазначено, що він тільки сприяв тому що держава втратила два мільярда (тобто не факт що він сам ці два мільярда не отримав), а не вкрав їх, йому було призначено максимальну заставу в рамках діючого законодавства»  

Біловол підкреслив, що для суспільства «законність, чи не законність застави не матиме значення якщо Насіров раптом опиниться за межами країни. Більшість провідних представників української громадськості сприймуть це все як розіграш».Біловол: «Погодження на арешт Насірова вберегла Банкову від третього Майдану».
«Головне що влада тоді дозволила все таки винести вирок (Роману Насірову. прим ред.). Адже ситуація ризикувала досягти найвеличнішого накалу, особливо в той час коли провідні обличчя другого Майдану збирались під судом (Шевченківський районний суд Києва. Прим ред.). Було відчуття що ось – ось може, може не третій майдан, а може щось таке відбутися… Ви ж розумієте коли ситуація вона така напружена, то достатньо одного сірника, щоб воно все спалахнуло, а потім вже не розберешся, що стало тією причиною. Влада проявила тут мудрість, дозволила все те в правовому полі вирішити, а зараз питання в тому що, якщо він покине країну, то Україна знову зазнає репутаційних втрат, а суспільство знову буде дуже розчароване, - зазначив під час ефіру Espreso.TV політичний аналітик, заступник директора
дослідницької компанії «USSResearch» ОлексійБіловол, - після того спробуйте потім довести, що в Україні дійсно є якісь зрушення з приводу корупції.
Тому що є факт, що дружина голови знайшла десь сто мільйонів на те щоб внести заставу. Питання в тому звідки такі кошти?!

 

Біловол: «Добровільне звільнення Насірова з посади, було б єдиною розумною дією в сьогоднішній ситуації»

«Питання у тому що чим швидше пан Насіров сам якби звільнився, тим більше було віри в те, що він дійсно розуміється в ситуації, - зазначив під час ефіру Espreso.TV політичний аналітик, заступник директора дослідницької компанії «USS Research» Олексій Біловол, - тому що в європейській практиці ніхто не чекає вироку, якщо є звинувачення, то людина йде, і саме тому є повага до всіх цих інститутів.

А якщо в нас, людину яку засудили, і яку випустили під заставу, ще лишається при своїй посаді, то це взагалі якийсь оксюморон, гірше того може бути як в Луцьк міськраді мер помер, а його офіційно потрібно позбавити повноважень. ТОБТО ПО ФАКТУ МЕРТВА ЛЮДИНА КЕРУЄ МІСТОМ, ДО ТОГО Ж ТАКИМ ЯК ЛУЦЬК.

Біловол підкреслив, що все що відбувається взагалі просто не підлягає ніякій логіці. Та повинні цей шлях пройти, тому що демократія це гарно, але демократія не повинна перетворюватися на абсурд, який протирічить взагалі будь якій здравій логіці.

 

Біловол: «Насіров став «заручником» свого занадто самостійного іміджу»
Останньою краплею для арешту Насірова став його візит самостійний візит на інавгурацію Дональда Трампа.

 

Все це (арешт. Прим ред.) відбулося після того, як пан Насіров поїхав на інавгурацію Трампа, - зазначив під час ефіру Espreso.TV політичний аналітик, заступник директора дослідницької компанії «USS Research» Олексій Біловол, - бо може як би він не поїхав, ніхто цього скелету із шафи не дістав.

Біловол висловив надію на позитивні зрушення, адже по - перше справу довели до арешту, а потім застави.

«Ми ж пам’ятаємо як було з Бочковським, якого арештували взагалі під час засідання кабміну, і в той же день випустили, і це взагалі. Впевнений що  справа буде тривалою, і будуть все робити, для того щоб справа не стала троянським конем для влади, тому що якщо її розголосити, там може з’явитись дуже багато фігурантів, і дуже багатьох інтересів може зачепити, тому воно йде, це буде змагання адвокатів і НАБУ, - підкреслив експерт. - але вагомість справи і її висвітлення у медійній площині будуть поступово зменшувати»

 

Біловол: «Після націоналізації в ОРДЛО про федералізацію по - кремлівські можна забути».

«Я до останнього не розумів чому кому найбільш вигідна блокада, та після того як з’явився ультиматум про націоналізацію, стало все зрозуміло. Адже скориставшись блокадою як приводом керівники ОРДЛО вирішили провести націоналізацію. Під «відкриттям» якої офіційно всі ці заводи (Які було офіційно переведено під юрисдикцію ОРДЛО Прим. ред.) можна тепер перегрупувати, причому частину з них взагалі вирізати. І поки офіційний Київ підготує відповідь, розбереться що до чого, їх просто не буде, їх просто знищать - зазначив під час ефіру Espreso.TV політичний аналітик, заступник директора дослідницької компанії «USS Research» Олексій Біловол, - питання в тому що зараз офіційний Києв пішов ва-банк ввімкнувши взагалі блокаду найповнішу, на офіційному рівні. З вимогою націоналізацію відмінити. Бо Банкова прекрасно розуміє місяць, два і цих заводів не буде.  Вони підуть на металолом, або почнуть робити на Росію. Але факт один – Україна втратить ще одну важливу частину світового ринку.

Був час поки це все йшло як йшло. Але тепер коли відбулася націоналізація, в Україні з’явився дійсно аргумент, мовляв « як ми можемо домовлятися з людьми, і взагалі казати про мінські домовленості і про звинувачення в наш бік, якщо вони забирають наші підприємства»

Але за думкою експерта є й позитивні новини. Федералізація по кремлівському сценарію не вже не пройде.
 «Це кінець, - зазначив Біловол, - тобто скільки би там не гинуло Гіві і всі інші, все це питання закрито, вони якби цей шлях для себе відрубали після цього. Друге питання, як може Україна використавши свої ресурси, в тому числі і дипломатичні, компенсувавши ті енергетичні і економічні втрати. Як використати їх на свою користь. Тому що на разі є по-перше перше націоналізація підприємств, по-друге почали видавати паспорта ОРДЛО, як тільки визнає їх Росія, то це вже буде інший розклад карт, розумієте...»

 

Просто «є відчуття, що у влади не було плану Б», - зазначив Біловол, - ніхто не очікував що буде націоналізація. Було відчуття що буде шантаж, але що вони дійсно це зроблять  (ОРДЛО піде на націоналізацію. Прим. ред.) відчуття не було. І питання в тому що зараз є панічна ситуація і взагалі що з цим робити, тому що ми втрачаємо вже зараз колосальні суми. Попередні цифрі від 35 до 70 мільярдів гривень. Як факт ми отримуємо від МВФ гроші один мільярд, а ми вже півтора фактично втратили».