ЕЛЕКТОРАЛЬНА СИТУАЦІЯ В КИЄВІ НА ПОЧАТОК ЛИПНЯ 2020 РОКУ

(результати опитування громадської думки)

З 29 червня по 05 липня 2020 року (польовий етап – з 01 по 04 липня) дослідницька компанія «Ю.С.С.» на замовлення клієнта провела опитування громадської думки в м. Києві. Методом телефонного інтерв'ю (САТІ) було опитано 1200 респондентів – постійних мешканців Києва віком від 18 років з урахуванням їх статі, віку та району проживання.

Статистична похибка вибірки (з довірчою ймовірністю 0,95 та без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 3,1% для показників, близьких до 50%, 2,5% – для показників, близьких до 25%, 2,0% – для показників, близьких до 15%, 1,7% – для показників, близьких до 10%, 1,2% – для показників, близьких до 5%.

1. Згідно з результатами проведеного дослідження, більшість мешканців Києва, які взяли участь в опитуванні, мають намір взяти участь у голосуванні на місцевих виборах, які мають відбутися 25 жовтня 2020 року. Зокрема, 48,0% опитаних відповіли, що безумовно візьмуть участь у голосуванні, а 14,1% опитаних – скоріше за все візьмуть участь у голосуванні. Не мають наміру приходити на виборчі дільниці в день місцевих виборів (безумовно або скоріше за все) 25,3% жителів Києва, які взяли участь в опитуванні (Таблиця 1).

2020table1

2. Згідно з результатами опитування, якби вибори депутатів Київської міської ради проходили на початку липня 2020 року, найбільшу кількість голосів виборців набрала би партія «Слуга народу». Але показники підтримки цієї партії відрізняються в межах близько 3%, в залежності від того, хто очолював би її виборчий список. Найвищий рівень підтримки партії «Слуга народу» зафіксований за умови, що лідером її виборчого списку буде Віктор Ляшко – 25,1% серед опитаних, які взяли б участь в голосуванні. Найнижчий рівень підтримки партії «Слуга народу» (21,4% серед тих, хто планує взяти участь в голосуванні) зафіксований за умови, що лідером виборчого списку буде Ірина Верещук.

Друге місце в рейтингу електоральних симпатій киян займає партія «Європейська Солідарність». Прохідний 5%-й бар'єр на виборах депутатів Київської міської ради також долають партії «УДАР», «ВО «Батьківщина», «Опозиційна платформа – За життя», «Голос» і Партія Шарія». Певні шанси на подолання прохідного бар'єру до Київської міської ради мають також партії «Сила і честь» та «Перемога Пальчевського». Близько 8-9% опитаних киян ще не визначилися, яку партію вони підтримали б на виборах депутатів Київської міської ради (Таблиці 2.1. – 2.5).

2020table2

2020table2 1

2020table2 2

2020table2 3

2020table2 4

3. За результатами опитування, станом на початок липня 2020 року, найвищий електоральний рейтинг на виборах Київського міського голови має діючий міський голова Віталій Кличко (партія «УДАР») – за нього готові віддати свій голос 34,5% опитаних, які мають намір взяти участь у голосуванні. Друге-третє місця в рейтингу електоральних уподобань киян займають Сергій Притула (партія «Голос») та кандидат від партії «Слуга народу» Віктор Ляшко, за яких висловили готовність віддати свій голос відповідно – 8,8% та 8,5% серед опитаних, які планують взяти участь в голосуванні.

За кандидатуру Андрія Пальчевського (партія «Перемога Пальчевського») проголосували б 6,6% серед тих, хто планує взяти участь у голосуванні, за Олексія Гончаренка (партія «Європейська Солідарність») – 4,8%, за Миколу Томенка (партія «Рідна Україна») – 4,0%, за кандидата від партії «ВО «Батьківщина» Віталія Нестора – 3,3%, за Олександра Омельченка (партія «Єдність») – 3,0%, і Борислава Березу – 1,8% серед опитаних, які планують взяти участь в голосуванні. Крім того, 17,4% опитаних жителів Києва ще не визначилися, за кого б вони проголосували у разі проведення найближчим часом виборів Київського міського голови (Таблиця 3).

2020table3

4. На питання, кого із запропонованого списку партія «Слуга народу» повинна висунути кандидатом на посаду Київського міського голови, найбільше респондентів з числа тих, хто проголосував би на виборах до міської ради за партію «Слуга народу», назвали Віктора Ляшка – 26,1% від кількості респондентів, які мають намір на виборах депутатів Київради голови проголосувати за партію «Слуга народу». Далі йде Олександр Дубинський, якого назвали 17,3% респондентів, які мають намір на виборах депутатів Київради проголосувати за партію «Слуга народу». Третє місце в «рейтингу» потенційних кандидатів від партії «Слуга народу» зайняв Микола Тищенко (10,1%). Далі слідують Олександр Качура та Ірина Верещук з приблизно однаковою підтримкою – 6,5% та 6,1% відповідно. Також варто зазначити, що біля третини представників електорату партії «Слуга народу» (29,4%) не визначились з відповіддю на це запитання (Таблиця 4).

2020table4