«Електоральні рейтинги політичних партій на виборах до Київської обласної ради: кінець вересня 2015 року»

  З 24 по 29 вересня 2015 року дослідницька компанія «Ю.С.С.» на замовлення клієнта провела опитування громадської думки в Київській області. Методом телефонного інтерв’ю (CATI) було опитано 800 респондентів – постійних мешканців Київської області віком від 18 років з урахуванням їх статі, віку та місця проживання в межах області.

  Статистична похибка вибірки (з довірчою ймовірністю 0,95 та без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 3,5% для показників, близьких до 50%, 3,0% – для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 10%, 1,5% – для показників, близьких до 5%.

  1. Згідно з результатами проведеного дослідження, більшість мешканців Київської області, які взяли участь в опитуванні, мають намір взяти участь у голосуванні на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Зокрема, 72,0% опитаних відповіли, що безумовно візьмуть участь у голосуванні, а 11,1% опитаних – скоріше за все візьмуть участь у голосуванні. Не мають наміру приходити на виборчі дільниці в день місцевих виборів (безумовно або скоріше за все) 11,4% мешканців Київської області, які взяли участь в опитуванні.

25 жовтня 2015 року в Україні відбудуться місцеві вибори, на яких, зокрема, будуть обиратися депутати Київської обласної ради. Скажіть, будь ласка, чи плануєте Ви взяти участь у голосуванні на цих виборах? (% до всіх опитаних, які відповіли на запитання)

Безумовно так

72,0

Скоріше так

11,1

Скоріше ні

5,0

Безумовно ні

6,4

Важко відповісти 

5,5

 

  2. Як свідчать результати опитування, для більшості (48,1%) дорослих мешканців Київської області при виборі партії та кандидата від відповідної партії, за яких вони проголосують на виборах до Київської обласної ради, першочергове значення буде мати особистість кандидата. Для 22,5% респондентів при здійсненні вибору, за кого проголосувати, більше значення буде мати відомість та авторитетність політичної партії, ніж особистість кандидата від цієї партії. Досить значна кількість респондентів (29,4%) не змогли визначитися з відповіддю на вказане запитання.

 

Скажіть, будь ласка, що для Вас буде мати першочергове значення при виборі депутатів Київської обласної ради: особистість кандидата у Вашому територіальному виборчому окрузі чи політична партія, від якої він буде балотуватися на виборах? (% до всіх опитаних, які відповіли на запитання)

Особистість кандидата

48,1

Політична партія, від  якої кандидат балотується на виборах

22,5

Важко відповісти 

29,4

 

  3. Згідно з результатами опитування, якщо б вибори депутатів Київської обласної ради, відбувалися в кінці вересня 2015 року, найбільшу кількість голосів виборців набрав би «Блок Петра Порошенка «Солідарність». За цю партію мають намір проголосувати 13,4% від кількості респондентів, які відповіли на вказане запитання. Друге і третє місця в електоральному рейтингу партій на виборах до Київської обласної ради займають ВО «Батьківщина» (за вказану партію готові проголосувати 7,6% опитаних) та Об’єднання «Самопоміч» (5,8%). Досить значну кількість прихильників серед мешканців Київської області мають також Радикальна партія Олега Ляшка (4,1%), партія «Наш край» (4,0%), партія «УКРОП» (3,1%), ВО «Свобода» (2,3%). Необхідно відзначити, що значна кількість респондентів (37,6%) ще не визначилися, за яку партію та відповідного кандидата вони проголосують на виборах до Київської обласної ради. Крім того, 11,7% опитаних відповіли, що не будуть брати участі в голосуванні.

 

  Імітація виборів до Київської обласної ради (яка полягає у врахуванні лише відповідей тих респондентів, які планують взяти участь у голосуванні та вже визначилися зі своїм вибором) показує, що у випадку проведення виборів в кінці вересня 2015 року «Блок Петра Порошенка» набрав би 26,4% голосів виборців. Долають прохідний 5%-ий бар’єр на виборах до Київської обласної ради також ВО «Батьківщина» (15,0%), Об’єднання «Самопоміч» (11,4%), Радикальна партія Олега Ляшка (8,1%) та партія «Наш край» (7,9%). Близькими до подолання 5%-го бар’єру (з урахуванням похибки вибірки) є партії «УКРОП» (6,1%) та ВО «Свобода» (4,5%).

 

Якщо б у найближчу неділю проходили вибори депутатів Київської обласної ради, за яку політичну партію та кандидата від неї Ви б проголосували?

 

% від усіх опитаних, які відповіли на запитання

% від опитаних, які мають намір взяти участь у голосуванні визначилися

зі своїм вибором

Блок Петра Порошенка «Солідарність»

(Лев Парцхаладзе)

13,4

26,4

ВО «Батьківщина» (Костянтин Бондарєв)

7,6

15,0

Об’єднання «Самопоміч» (Ірина Сисоєнко)

5,8

11,4

Радикальна партія Олега Ляшка

(Сергій Скуратовський)

4,1

8,1

«Наш край» (Ярослав Добрянський)

4,0

7,9

Партія «УКРОП» (Володимир Майбоженко)

3,1

6,1

ВО «Свобода» (Ігор Сабій)

2,3

4,5

Аграрна партія України (Роман Голуб)

1,2

2,4

«Нові обличчя» (Дмитро Христюк)

1,2

2,4

«Опозиційний блок» (Олександр Качний)

1,1

2,2

«Громадянська позиція»

(Олександр Великодний)

0,9

1,8

«Народний контроль» (Тарас Боровський)

0,3

0,6

ВО «Ліва опозиція» (Андрій Медведєв)

0,1

0,2

Інша партія

5,6

11,0

Не брав би участі в голосуванні          

11,7

х

Важко відповісти

37,6

х