СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ТА ЕЛЕКТОРАЛЬНА СИТУАЦІЯ В ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ НА ПОЧАТКУ ЖОВТНЯ 2020 РОКУ

Дослідницька компанія «Ю.С.С.» на замовлення Громадської організації «ПАРАЛЕЛІ» провела опитування громадської думки в Хмельницькій області з метою вивчення суспільно-політичної та електоральної ситуації у вказаній області в зв’язку з місцевими виборами 2020 року.

Терміни проведення польового етапу опитування – з 5 по 9 жовтня 2020 року.

Об’єкт опитування – зареєстровані жителі Хмельницької області віком від 18 років з урахуванням їх статі, віку та місця реєстрації в межах області.

Метод опитування – особисте стандартизоване маршрутизоване інтерв’ю.

Вибірка – двоступенева, з квотним відбором на останньому етапі, репрезентативна для дорослого населення Хмельницької області.

Обсяг вибірки – 1600 респондентів.

Статистична похибка репрезентативності частки ознаки з довірчою ймовірністю 0,95 (для даних по Хмельницькій області в цілому) не перевищує:

  • 2,5% – для даних, близьких до 50%;
  • 2,1% – для даних, близьких до 25% і 75%;
  • 1,8% – для даних, близьких до 15% і 85%;
  • 1,5% – для даних, близьких до 10% і 90%;
  • 1,1% – для даних, близьких до 5% і 95%.

 

РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ

1. Згідно з результатами опитування, в трійку найбільш актуальних для жителів Хмельницької області місцевих проблем увійшли «погані дороги», «високі тарифи на комунальні послуги» та «безробіття» – вказані проблеми вибрали із запропонованого переліку відповідно 53,5%, 40,1% і 37,6% опитаних жителів області. Досить значна кількість опитаних також назвали серед найбільш гострих місцевих проблем, вирішенню яких має приділити першочергову увагу місцева влада, «погану якість медичного обслуговування; закриття лікарень, амбулаторій та ФАПів» (29,1%), «погане транспортне сполучення між селами та районним і обласним центрами» (20,8%), «зменшення кількості населення; вимирання сіл» (17,2%).

 1stHm2020

 

2. Більшість опитаних мешканців Хмельницької мають намір взяти участь у голосуванні на місцевих виборах, які відбудуться у 25 жовтня 2020 року. 55,4% респондентів відповіли що безумовно візьмуть участь у голосуванні на виборах депутатів Хмельницької обласної ради, а 21,1% респондентів відповіли, що скоріше за все візьмуть участь у голосуванні на цих виборах. Не планують брати участь у голосуванні на місцевих виборах (безумовно або скоріше за все) 14,9% опитаних.

 2Hm2020

 

3. Результати опитування свідчать, що жителі Хмельницької області більше схильні проголосувати за місцеві (регіональні) політичні партії з відомими в області кандидатами, ніж за загальнонаціональні політичні бренди. За виборчий список загальнонаціональної політичної партії, яку вони підтримують, – незалежно від того, яких саме кандидатів висуне ця партія, готові проголосувати тільки 36,2% опитаних жителів області, а за виборчий список місцевої (регіональної) політичної партії, яка висуне відомих в області кандидатів, – 55,7% опитаних.

 

 3Hm2020

 

4. Станом на початок жовтня 2020 року лідером електоральних симпатій мешканців Хмельницької області на виборах депутатів Хмельницької обласної ради є партія «За майбутнє» (лідер виборчого списку – Сергій Лабазюк). За вказану партію мають намір віддати свій голос 14,5% від усіх опитаних або 16,8% серед тих, хто планує піти на вибори.

Друге місце в електоральному рейтингу політичних партій на виборах депутатів Хмельницької обласної ради займає партія «Команда Симчишина» (лідер виборчого списку – Віктор Симчишин) (12,8% від усіх опитаних або 14,9% від тих, хто піде на вибори), а третє місце – партія «Слуга народу» (лідер виборчого списку – Сергій Мандзій) (відповідно 11,5% і 13,3%). Четверте – п’яте місце у виборчих перегонах займають партія «За конкретні справи» (Олександр Герега) (відповідно 9,8% і 11,4%) та партія «ВО «Батьківщина» (лідер виборчого списку – Олег Лукашук) (8,6% від усіх опитаних або 10,0% від тих, хто планує брати участь в голосуванні).

Високі шанси на проходження до Хмельницької обласної ради має партія «Європейська солідарність» (Володимир Ар’єв) – 7,4% від усіх опитаних або 8,6% від тих, хто піде на вибори. На межі подолання прохідного бар’єру перебуває Радикальна партія Олега Ляшка (Тетяна Зеленко) – 4,0% від усіх опитаних і 4,6% від тих, хто піде на вибори.

 

 hmeln

 

Прес-служба Дослідницької компанії «Ю.С.С.»

тел. (063) 322-00-90 / www.ussresearch.org.ua / e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.