СТАВЛЕННЯ ЖИТЕЛІВ МИКІЛЬСЬКОЇ СЛОБІДКИ ДО АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ, ПОВ’ЯЗАНИХ ІЗ ЖИТТЄДІЯЛЬНІСТЮ ЇХНЬОГО МІКРОРАЙОНУ

Дослідницька компанія «Ю.С.С.» провела соціологічне дослідження з метою вивчення ставлення жителів мікрорайону Києва Микільська Слобідка до актуальних питань, пов’язаних із життєдіяльністю їхнього мікрорайону. Терміни проведення польового етапу опитування – з 26 серпня по 01 вересня 2021 року.

Об’єкт дослідження – постійні жителі Києва віком від 18 років, які проживають в межах мікрорайону «Микільська Слобідка» (вулиці Андрія Аболмасова, Микільсько-Слобідська, Митрополита Андрея Шептицького, Челябінська, Всеволода Нестайка, Каховська, Золота, Комбінатна, Євгена Маланюка, Силікатна, Цегельна). До об’єкта дослідження відносилися і зареєстровані жителі вказаного мікрорайону, і особи, які не зареєстровані за однією вказаних адрес, але постійно проживають там.

Мета дослідження – з’ясувати ставлення жителів Микільської Слобідки до актуальних проблем, пов’язаних із життєдіяльністю їхнього мікрорайону, та до можливих напрямків подальшого розвитку мікрорайону.

Метод опитування – особисті інтерв’ю з респондентами «віч-на-віч» (face-to-face).

Обсяг вибірки – 400 респондентів. При формуванні вибірки враховувалися вік і стать респондентів (згідно даних державної статистики про статево-вікову структуру населення Києва). Опитування проводилося по всій території Микільської Слобідки і охоплювало усі багатоквартирні житлові будинки мікрорайону. Кількість опитаних в різних частинах мікрорайону була пропорційною кількості квартир у відповідних багатоквартирних будинках (чи групах будинків). Статистична похибка вибірки (з довірчою ймовірністю 0,95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 4,8%.

РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ

1. Результати опитування свідчать про досить високий рівень громадської активності жителів Микільської Слобідки – 20,4% респондентів відповіли, що беруть участь у громадській діяльності, а ще майже 60% респондентів – хотіли би брати участь в такій діяльності, але в них на даний час немає такої можливості. Не бачать сенсу брати участь у громадських активностях лише близько 20% респондентів.

2. Жителі Микільської Слобідки скоріше позитивно, ніж негативно оцінюють роботу Київського міського голови Віталія Кличка – підтримують його діяльність 43,8% опитаних, а не підтримують – 35,8% опитаних. Водночас досить велика кількість респондентів (близько 20%) не змогли визначитися зі своїми оцінками діяльності міського голови. Оцінки роботи Київської міської ради, навпаки, є скоріше негативними, ніж позитивними. Підтримують діяльність Київської міської ради (в цілому) – 28,2% респондентів, а не підтримують – 42,2% респондентів.

3. Серед опитаних жителів Микільської Слобідки не було одностайності у виборі пріоритетних напрямків розвитку їхнього мікрорайону з числа запропонованих їм. Відносно більша кількість респондентів (35,1%) назвали серед найбільш пріоритетних для них цілей розвитку забезпечення енергоефективності будинків. Водночас досить багато респондентів визначили найбільш пріоритетними такі цілі як чисті вулиці (26,3%), комфортний простір для відпочинку (25,8%), місця для паркування (24,7%), якість доріг (23,2%), безпечність паркової зони (21,5%).

4. Найбільша кількість жителів Микільської Слобідки назвала серед послуг, покращення яких вони найбільше потребують, технічне обслуговування багатоквартирних будинків (вказаний варіант відповіді вибрали 43,8% опитаних), а також якість питної води (31,3%), безпечне подвір’я; впровадження системи відеоспостереження (29,3%) та медичні послуги (24,0%).

5. Згідно з результатами опитування, Микільсько-Слобідський парк є популярним місцем відпочинку жителів мікрорайону – 23,3% опитаних відповіли, що відвідують вказаний парк щодня або майже щодня, а 28,3% – один або кілька разів на тиждень. Рідше одного разу на рік бувають у Микільсько-Слобідському парку лише 9,5% респондентів, а ніколи не відвідували його – лише 2,3% респондентів.

6. Згідно з результатами опитування, основними цілями відвідування Микільсько-Слобідського парку жителями мікрорайону є піші прогулянки (вказану мету відвідування назвали 79,3% опитаних) та зустрічі з рідними, друзями тощо (61,1%). Поширеними цілями відвідування парку є також прогулянки з дитиною (дітьми), відвідування дитячого майданчика (40,4%) та відвідування пляжу (29,4%).

7. Результати опитування свідчать, що всі основні частини Микільсько-Слобідського парку мають високе значення (пріоритетність) для більшості опитаних жителів мікрорайону, проте найбільш пріоритетними серед них є зелена зона та пішохідна зона і лавки.

8. Більшість опитаних жителів мікрорайону (64,8%) в цілому задоволені станом благоустрою Микільсько-Слобідського парку і вважають, що він потребує лише окремих покращень. Приблизно чверть опитаних (24,7%) не задоволені теперішнім станом Микільсько-Слобідського парку і вважають, що він потребує значного покращення стану благоустрою. Лише 7,5% опитаних повністю задоволені теперішнім станом парку і вважають, що нічого в ньому змінювати не потрібно.

9. Переважна більшість (майже 80%) опитаних жителів Микільської Слобідки відзначили покращення стану благоустрою Микільсько-Слобідського парку за минулі два роки. При цьому 32,2% респондентів відповіли, що, на їхню думку, стан парку за минулі роки значно покращився, а 47,0% респондентів відповіли, що стан парку за вказаний період часу незначно покращився. Лише 4,7% респондентів відповіли, що, на їхню думку, стан Микільсько-Слобідського парку за минулі два роки погіршився.

10. Основними позитивними змінами в благоустрої Микільсько-Слобідського парку за минулі два роки респонденти назвали покращення благоустрою пляжу (44,0%), а також реконструкцію доріжок (21,6%), встановлення нових лавочок (15,9%), встановлення туалетів (11,5%), загальне покращення якості прибирання парку (11,5%), покращення дитячих майданчиків (10,2%).

11. Серед інфраструктурних об’єктів, найбільш необхідних на території Микільсько-Слобідського парку, найбільше респондентів назвали бесідки, павільйони, перголи (навіси) (52,5%), а також дитячі майданчики (32,7%), доріжки для велосипедистів (31,4%), зону для вигулу собак (30,9%).

12. Серед нових об’єктів чи послуг, поява яких в Микільсько-Слобідському парку найбільше б їх цікавила, найбільше респондентів назвали зелені лабіринти з насаджень (61,4%), зону ландшафтних композицій (53,5%), безкоштовний Wi-Fi (43,2%).

13. Переважна більшість жителів Микільської Слобідки вважають необхідним проведення реконструкції та покращення благоустрою набережної Дніпра в межах їхнього мікрорайону. Проте стосовно необхідних масштабів такої реконструкції думки респондентів розділилися – 48,5% опитаних вважають, що достатньо провести «косметичний» ремонт набережної та оновити вже існуючі об’єкти, тоді як 40,0% опитаних виступили за масштабну реконструкцію набережної із встановленням нових об’єктів.

14. Згідно з результатами дослідження, переважна більшість опитаних жителів Микільської Слобідки підтримують: ідею створення в межах їхнього мікрорайону першого в Києві інклюзивного пляжу (на підтримку вказаної ідеї виступили 89,8% респондентів); будівництво в їхньому мікрорайоні басейну для дітей та дорослих (підтримують 73,8% респондентів); реконструкцію скверу на вулиці Митрополита Андрея Шептицького (підтримують 85,4% респондентів).

15. Більшість опитаних жителів Микільської Слобідки вважають, що при створенні сучасного реабілітаційного центру на базі КНП «Консультативно-діагностичний центр» в першу чергу необхідно замінити обладнання у вказаному центрі.

16. Серед можливих проектів розвитку їхнього мікрорайону найбільше жителів Микільської Слобідки назвали як першочергові: облаштування майданчиків для збору сміття (65,2%); встановлення систем автоматичного поливу для скверів та дворів (54,9%); забезпечення системи відеоспостереження (47,6%).

17. На думку переважної більшості (89,4%) опитаних жителів Микільської Слобідки, оптимальною формою фінансування та благоустрою об’єктів загального користування, про які йшла мова під час опитування, є фінансування за рахунок міського бюджету. Приблизно половина опитаних (51,3%) вважають, що фінансування вказаних об’єктів доцільно проводити також, залучаючи кошти від бізнесу. Фінансування створення і благоустрою об’єктів загального користування на добровільних засадах коштом місцевих мешканців підтримали 17,1% опитаних.

18. Основними джерелами інформації про важливі події у їхньому районі більшість опитаних жителів Микільської Слобідки назвали особисте спілкування (з родичами, друзями, сусідами тощо) (вказане джерело інформації назвали 71,0% респондентів); Інтернет (новинні сайти) (67,8%) та соціальні мережі (60,3%).

Результати опитування у форматі .pdf можна завантажити тут 

 

 

Прес-служба Дослідницької компанії «Ю.С.С.»
тел. (063) 322-00-90
www.ussresearch.org.ua
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.